Yumurtalık içi PRP Hazırlanması ve Enjeksiyonu

Prof. Dr. Ulun ULUĞ
Prof. Dr. Ulun ULUĞ tarafından yazıldı. 0 yorum 5435 görüntüleme

Yumurtalık içi PRP Hazırlanması: Tüp bebek tedavisinde embriyoları rahmin içine yerleştirmekteyiz. Rahim tabakasının belli bir kalınlıkta olması gebeliğin gerçekleşmesi için oldukça önemlidir. Genellikle transfer gününde endometrium dediğimiz rahim tabakasının 7mm ve üstünde olması istenmektedir. Yaptığım bir araştırmada, rahim tabakasının 7mm ve altında olması gebelik oranlarını azalttığını gösterdim. Tüp bebek tedavisinin son döneminde rahim tabakasındaki incelme, tedavi edilmesi gereken önemli bir konudur. İnce rahim tabakalı olan hastalara histeroskopi, rahim iç uygulama tedavisi ve bazen PRP önermekteyim. Rahim içine embriyo transferi yapar gibi uyguladığımız özel ilaç yöntemiyle, hem tabakada artış hem de gebelik oranlarında artış izlenmektedir. Bunun yanında rahim tabakasının kalınlaşması için rahme olan kan akımını artırmak için ilave tedaviler de gerekmektedir.

Kişiye özel tüp bebek tedavisi, gebelik takibi, tüp bebek, kadın hastalıkları, ilaç kullanım eğitimleri,  ve daha bir çok konuda hızlı ve doğru bilgi almak için Youtube sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Jinekoloji,  tüp bebekgebelik ve üreme immünolojisi sayfalarımızdan merak ettiğiniz konulardaki makalelerimize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle