Yumurtalık içi PRP Hazırlanması ve Enjeksiyonu

Yumurtalık içi PRP HazırlanmasıRahim tabakası inceliği ve tüp bebeğe etkisi (ince endometrium)

Yumurtalık içi PRP Hazırlanması: Tüp bebek tedavisinde emri yolları rahmin içine yerleştirmekdeyiz. Rahim tabakasının belli bir kalınlıkta olması gebeliğin gerçekleşmesi için oldukça önemlidir. Genellikle transfer gününde endometrium dediğimiz rahim tabakasının yedi milim ve üstünde olması istenmektedir. Yaptığım bir araştırma da rahim tabakasının yedi milim ve altında olmasın gebelik oranlarının azalttığını gösterdim. Tüp bebek tedavisinin son döneminde rahim tabakası ndaki incelme tedavi edilmesi gereken önemli bir konudur. İnce rahim tabakalı olan hastalara histerodkopi rahim iç uygulama tedavisi ve bazen PRP önermekteyim. Rahim içine embryo transferi yapar gibi uyguladığımız özel ilaç yöntemiyle hem tabakada artış hem de gebelik oranlarında artış izlenmektedir. Bunun yanında rahim tabakasının kalınlaşması için rahme olan kan akımını artırmak için ilave tedavilerde gerekmektedir.

Kişiye özel tüp bebek tedavisi, gebelik takibi, tüp bebek, kadın hastalıkları, ilaç kullanım eğitimleri,  ve daha bir çok konuda hızlı ve doğru bilgi almak için Youtube sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Jinekoloji,  tüp bebek, gebelik ve üreme immünolojisi sayfalarımızdan merak ettiğiniz konulardaki makalelerimize ulaşabilirsiniz.

İletişim

Adres: Birgen İş Merkezi, Bağdat Cd. No:226/4, 34730 

Göztepe – Kadıköy / İstanbul

WhatsApp Danışma Hattı: 506  065 15 00

Muayenehane: 216 302 55 99

E-Mail: ulun@drulunulug.com

Mesajınız mı var?