İleri Evre Embriyo Seçimi NGS (Next Generation Sequencing)

riu tedavisi

İleri evre embriyo seçimi preimplantasyon genetik tanıda uygulanan bir teknolojidir. Normal insan kromozom yapısı 23 çift yapıdan oluşmaktadır. IVF tedavilerinde gebe kalamamanın en önemli nedeni embriyolardaki kromozom sayılarındaki bozukluk olarak kabul edilmektedir. Embriyoların şekilleri yani morfolojileri normal bile olsa kromozom sayıları problemli olmakta ve transfer edildiklerinde gebelik ile sonuçlanmamaktadır. Eskiden PGD yöntemiyle 5 ile 13 kromozoma bakılırken, NGS (Next Generation Sequencing) yöntemiyle tümü taranmaktadır. Bu testten geçmiş embriyolarda gebelik şansının %60 ve üzerinde olmaktadır. Bu yöntemin en önemli özelliği 5. Güne (blastokist) gelen embriyoların seçilmesidir.

NGS (Next Generation Sequencing), tekrarlayan IVF başarısızlıkları, 40 yaş üzeri kadınlar ve genetik geçişli rahatsızlığı olan hastalar için uygundur. 

Tüp bebek tedavisi, gebelik takibi, tüp bebek, kadın hastalıkları, ilaç kullanım eğitimleri,  ve daha bir çok konuda hızlı ve doğru bilgi almak için Youtube sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Jinekoloji,  tüp bebek, gebelik ve üreme immünolojisi sayfalarımızdan merak ettiğiniz konulardaki makalelerimize ulaşabilirsiniz.

İletişim

Adres: Birgen İş Merkezi, Bağdat Cd. No:226/4, 34730 

Göztepe – Kadıköy / İstanbul

WhatsApp Danışma Hattı: 506  065 15 00

Muayenehane: 216 302 55 99

E-Mail: ulun@drulunulug.com

Mesajınız mı var?