Blastokist Transferi Nasıl Uygulanmaktadır?

blastokist transferiDöllenmiş olan hücrelerin 5. Gününe dek hücreler sıkı bir takip altında tutulmaktadır. Döllenmiş olan hücreler arasında gelişimi en iyi olan, en sağlıklı ve kaliteli hücre seçilir. Seçilen bu hücre, beşinci günde anne adayının rahmine transfer edilir. Geçmişte embriyoların 5. Gün bekletilip sonra transfer edilmesi yaygın olmayan bir yöntemdi. Bunun sebebi de laboratuvar koşullarının embriyoları o kadar bekletmeye müsait olmaması, teknolojik imkanların kısıtlı olmasıydı. Ancak zaman içerisinde bu yöntemin gebelik şansını arttırdığı ortaya çıkmıştır. Bu sebeple laboratuvar ortamları geliştirilmiş, imkanlar artmış ve embriyoların beşinci güne kadar laboratuvarda muhafaza edilmesi mümkün olmuştur. Bu sayede embriyolar sağlıklı koşullarda dondurulabilmekte ve gebelik şansının artması sağlanmaktadır.

Kişiye özel tüp bebek tedavisi, gebelik takibi, tüp bebek, kadın hastalıkları, ilaç kullanım eğitimleri,  ve daha bir çok konuda hızlı ve doğru bilgi almak için Youtube sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Jinekoloji,  tüp bebek, gebelik ve üreme immünolojisi sayfalarımızdan merak ettiğiniz konulardaki makalelerimize ulaşabilirsiniz.

İletişim

Adres: Birgen İş Merkezi, Bağdat Cd. No:226/4, 34730 

Göztepe – Kadıköy / İstanbul

WhatsApp Danışma Hattı: 506  065 15 00

Muayenehane: 216 302 55 99

E-Mail: ulun@drulunulug.com

Mesajınız mı var?