Blastokist Transferi Nasıl Uygulanmaktadır?

Prof. Dr. Ulun ULUĞ
Prof. Dr. Ulun ULUĞ tarafından yazıldı. 0 yorum 5389 görüntüleme

Döllenmiş olan hücrelerin 5. Gününe dek hücreler sıkı bir takip altında tutulmaktadır. Döllenmiş olan hücreler arasında gelişimi en iyi olan, en sağlıklı ve kaliteli hücre seçilir. Seçilen bu hücre, beşinci günde anne adayının rahmine transfer edilir. Geçmişte embriyoların 5. Gün bekletilip sonra transfer edilmesi yaygın olmayan bir yöntemdi. Bunun sebebi de laboratuvar koşullarının embriyoları o kadar bekletmeye müsait olmaması, teknolojik imkanların kısıtlı olmasıydı. Ancak zaman içerisinde bu yöntemin gebelik şansını arttırdığı ortaya çıkmıştır. Bu sebeple laboratuvar ortamları geliştirilmiş, imkanlar artmış ve embriyoların beşinci güne kadar laboratuvarda muhafaza edilmesi mümkün olmuştur. Bu sayede embriyolar sağlıklı koşullarda dondurulabilmekte ve gebelik şansının artması sağlanmaktadır.

Blastokist

Kişiye özel tüp bebek tedavisi, gebelik takibi, tüp bebek, kadın hastalıkları, ilaç kullanım eğitimleri,  ve daha bir çok konuda hızlı ve doğru bilgi almak için Youtube sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Jinekoloji,  tüp bebekgebelik ve üreme immünolojisi sayfalarımızdan merak ettiğiniz konulardaki makalelerimize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle