Mikroçipli Tüp Bebek Tedavisi

Başlığa tıklayarak istediğiniz bölüme gidebilirsiniz

Mikroçipli tüp bebek tedavisi nedir?

Mikroçipli Tüp Bebek Tedavisi

Bütün uğraşılara rağmen, bir türlü bebeklerin sahibi olamamış, diğer yardımcı üreme yöntemlerini de uyguladıkları halde bu isteklerine kavuşamamış olan çiftlerin medet umdukları tüp bebek tedavisi, her geçen gün başka bir yenilik ile kendini bir kere daha göstermektedir.

Tüp bebek tedavisi, diğer yardımcı üreme yöntemleri ile mukayese edildiği zaman, daha yüksek oranda başarılı olduğu kabul edilmektedir. Tüp bebek tedavisinde, mikro akışkan çip teknolojisinin kullanılması ile beraber, yeni bir döneme imza atıldı. Bu yeni yöntem sayesinde, tüp bebek uygulamasını gerçekleştiren bütün tüp bebek merkezlerinde tam anlamı ile yaygınlaşamamış olsa dahi, bu yöntem ile beraber elde edilmiş olan hamilelik oranlarının artması ve sonucunda da sağlıklı bebeklerin dünyaya gelmesi ile her merkezde uygulanmaya başlayacağı düşünülmektedir.

Çiftlerin çocuk sahibi olmayı istemeleri, bu tedavinin tüm evrelerinin çiftler açısından stresli geçmesinin etkisiyle, bu yeni yöntemin uygulanmasının tercih edilmesi çok ta zor olmayacaktır.

Mikroçipli tüp bebek tedavisi ne gibi avantaj sağlamaktadır?

Bu yeni yöntemin şuan için bilinen en önemli avantajı, erkek kısırlığının mevcut olması durumunda ve erkeğin sperm miktarının gereğinden daha az olması halinde, çiftlerde olan hamilelik elde etme oranını arttırmasıdır.

Bu gibi sorunlardan dolayı tüp bebek tedavisi ile hamilelik elde etmek isteyen çiftlerin, bu yöntemi uygulatmak istemesi halinde, sağlanması tahmin edilen başarı oranı daha yüksek olacaktır.

Mikro çipli tüp bebek tedavisi ile beraber, hem hamileliğin gerçekleşmesi, hem de sağlıklı bir bebeğin dünyaya gelmesi daha kolay şekilde elde edilir.  Tüp bebek tedavisinden bebek sahibi olmak isteyen çiftler açısından, bu yöntemin bugünün teknolojisine uygun bir şekilde büyük bir desteği olacağı da kabul edilen bir durumdur.

Mikroçipli tüp bebek tedavisi nasıl uygulanmaktadır?

Tüp bebek tedavisinin uygulanacağı esnada, doğal yollardan veya diğer yardımcı üreme yöntemleri ile hamile kalamayan adayların, bebek sahibi olması için çok sayıda yöntem geliştirilmeye çalışılır. Mikroçipli tüp bebek tedavisinde de, ilk olarak kadına yumurta sayısını arttırmak için, yumurtalıkların uyarılmasını sağlayan bir tedavi uygulanır. Daha sonrasında, anne adayına çeşitli hormon ilaçları da uygulanır. Bu sayede 1 ay içerisinde istenilen miktarda yumurtanın sağlanması mümkün olur.

Bu yumurta hücreleri laboratuvar koşullarında, baba adayından alınmış olan sperm hücreleri ile döllendirilir. Bu sayede adaylarda hamilelik elde edilmeye çalışılır.  Bu adımlar, aynı klasik tüp bebek tedavisinde gerçekleştirilmiş olan adımlardır. Ancak embriyolar içinde kaliteli olan embriyoların seçilmemesi durumunda, hamileliğin elde edilme şansı da düşecektir.

Mikro çipli tüp bebek tedavisinde ise yüksek kaliteli embriyolar ile hamilelik şansı artar.  Geliştirilmiş sperm çipleri sayesinde de, hormonların oluşturmuş olduğu mikro kanalcıklarla vücudun kendi işleyişi birbirine benzetilmeye çalışılmıştır. Aynı bir süzgeç gibi sağlıklı ve kaliteli olan spermler diğerlerinden tek tek ayırt edilmektedir. Mikro kanalcıklarda bulunan bu sağlıklı spermler, farklı bir alanda toplanır. Mikroenjeksiyon yöntemi sayesinde ayırt edilmiş olan spermlerin yumurta hücresiyle döllendirilmesinin ardından, anne ve baba olmak isteyen adayların bu hayallerine kavuşma şansı da artar.

Kişiye özel tüp bebek tedavisi, gebelik takibi, tüp bebek, kadın hastalıkları, ilaç kullanım eğitimleri,  ve daha bir çok konuda hızlı ve doğru bilgi almak için Youtube sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Jinekoloji,  tüp bebek, gebelik ve üreme immünolojisi sayfalarımızdan merak ettiğiniz konulardaki makalelerimize ulaşabilirsiniz.

İletişim

Adres: Birgen İş Merkezi, Bağdat Cd. No:226/4, 34730 

Göztepe – Kadıköy / İstanbul

WhatsApp Danışma Hattı: 506  065 15 00

Muayenehane: 216 302 55 99

E-Mail: ulun@drulunulug.com

Mesajınız mı var?